5 عامل مهم در عدم وجود تصویر در دوربین مداربسته

یکی از مشکلاتی که اغلب افراد پس نصب دوربین مداربسته با آن مواجه می شوند، نداشتن تصویر در دوربین مداربسته است. گاهی اوقات می شنویم که کاربران می گویند دوربین ما تصویر ندارد و یا درست کار نمی کند.  اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه هستید مقاله ما به شما کمک زیادی خواهد کرد. ما در اینجا قصد داریم که 5 عامل مهم در عدم وجود تصویر در دوربین مداربسته را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

چگونه با انجام 5 تکنیک مشکل عدم وجود تصویر در دوربین مداربسته را رفع کنیم؟

همانطور که می دانید عوامل زیادی در عدم وجود تصویر در دوربین مداربسته موثر اند. و در برخی شرایط وجود یک متخصص ضروری است. ما در اینجا 5 مورد از مهم ترین عوامل را برای شما بررسی خواهیم کرد. تا به شما آموزش دهیم چگونه با انجام یک سری تکنیک شانس خود را در رفع این مشکل افزایش دهید.

1- منبع تغذیه یک عامل خیلی مهم در عدم وجود تصویر در دوربین مداربسته:

 

منبع تغذیه در عدم وجود تصویر در دوربین مداربسته

 

منبع تغذیه از دو جهت می تواند مشکل ساز شود:

1- منبع تغذیه قطع باشد: در این حالت دوربین به کلی از کار می افتد. دقت کنید گاهی بعضی از دوربین ها به UPS متصل اند که باید از عملکرد درست آن ها مطمئن شوید.

2-  منبع تغذیه ضعیف باشد: دقت کنید گاهی به دلیل وجود فاصله زیاد بین منبع تغذیه و دوربین مداربسته، افت ولتاژ زیادی به وجود آمده و جریان برق ورودی ضعیف می شود.
لازم است از منبع تغذیه با آمپر مناسب استفاده شود؛ هم چنین سعی کنید از فیش های تغذیه با کیفیتی استفاده نمایید.
نکته) می توانید جهت چک کردن عملکرد درست دست خود را جلوی صفحه دوربین بگیرید، با این کار نور را کم کرده و جلوی صفحه را تقریبا تاریک می کنید؛ سپس دقت کنید که آیا LED های مادون قرمز فعال است. با این کار متوجه می شوید که دوربین شما روشن است یا نه.

2- تداخل آدرس های IP دوربین ها :

 

ادرس ipدوربین ها در وجود مشکل عدم تصویر دوربین مداربسته

 

هر دورربین مداربسته دارای یک آدرس است. اگر دو دوربین دارای آدرس یکسانی باشند مشکل ساز است؛ و ممکن است به درستی کار نکرده و تصویری نداشته باشند. پس اگر بیش از یک عدد دوربین نصب کرده اید، به آدرس های IP آن ها دقت کنید که یکسان نباشد.

3- چک کردن اتصالات خروجی برای رفع مشکل عدم وجود تصویر در دوربین مداربسته:

 

اتصالات خروجی در عدم وجود تصویر در دوربین مداربسته

ابتدا کابل خروجی تصویر، که از دستگاه شما به صفحه نمایشگر می رسد را چک کنید. اگر یکی از دوربین های شما تصویر ندارد بهتر است اول فیش دستگاه و سپس فیش دوربین را چک کنید؛ و در صورت نیاز آن ها را محکم و یا تعویض نمایید. به طور کلی شما باید تمام فیش های BNC متصل به دستگاه و منبع تغذیه را بررسی کنید.

4- کابل ها یک عامل مهم دیگر:

کابل ها در عدم وجود تصویر دوربین مدار بسته

اگر تنها یک دوربین مشکل تصویر داشت، ایراد ممکن از کابل تصویر و یا منبع تغذیه آن باشد.
ولی اگر تمام دوربین ها تصویر نداشتند ایراد از کابل برق است. که این مشکل در صورت استفاده از منبع تغذیه مشترک اتفاق می افتد.
شما می توانید حتی الامکان از منبع تغذیه جداگانه استفاده کنید ولی با این کار هزینه شما بالا تر می شود.
دقت کنید که کابل ها در مسیر خود معیوب نباشند. و تا جایی که ممکن است کابل کشی ها را کوتاه کنید. همچنین توجه داشته باشید که گاهی مشکلات کابل ها در ظاهر دیده نمی شوند و به پارگی سیم های درونی آن ها مربوط می شود.

5- ریبوت و ریست کردن دوربین مداربسته جهت رفع مشکل عدم وجود تصویر:

ریبوت و ری استارت کردن دوربین مداربسته جهت رفع مشکل عدم وجود تصویر

در صورت نیاز می توانید دوربین مداربسته را جهت انجام مجدد تنظیمات، ریبوت کرد. به این معنا که برق آن را قطع کرده و پس ازگذشت 20 تا 30 ثانیه مجددا آن را به برق متصل کنید.
اگر مشکل با راهکار بالا حل نشد می توانید مطابق تصویر بالا از دکمه ریست دوربین مداربسته استفاده کنید؛ تا دوربین را به حالت تنظیمات کارخانه ببرید و مجددا آن را فعال کنید.

اگر تمام موارد بالا را بررسی کردید ولی همچنان مشکل عدم وجود تصویر در دوربین مداربسته شمارفع نشد، بهتر است با یک کارشناس در این زمینه یا با کارشناسان شرکت فابش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.