آموزش نصب دوربین مداربسته بصورت حرفه ای و کامل

امروزه با توجه به اینکه ضرورت نصب دوربین مداربسته یکی مسائل مهم جامعه می باشد و اولین اقدامی که توسط مدیران ساختمان، صاحبان کسب و کار، مغازه دارها، نظارت بر کارمندان یک سازمان یا شرکت و … انجام می شود، نصب دوربین مداربسته می باشد. بعد از این که تصمیم به آموزش نصب دوربین مداربسته کردیم که نصب آن چگونه است این سوال پیش می آید که چه اقداماتی قبل از خرید دوربین مداربسته انجام گیرد، ما در این مقاله در خصوص اقدامات قبل از نصب دوربین مداربسته، مراحل نصب دوربین مداربسته، بهترین زاویه جهت نصب دوربین مداربسته کجاست، 4عامل باعث می شوند مکان نصب دوربین ها متفاوت باشند، چه نقاطی اهمیت بیشتری جهت نصب دوربین مداربسته نیاز دارد، مراحل نصب سخت افزاری دوربین مداربسته، توضیح دادیم امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

آموزش نصب دوربین مداربسته

اقدامات قبل از نصب دوربین مداربسته

قبل بعد از نصب دوربین مداربسته باید در خصوص ایجاد حفره در دیوارهای مکانی که می خواهید دوربین نصب کنید کمی نگران کننده می باشد، اما می توان با تجهیزاتی مانند: لوله، داکت، سینی کابل و …. عبور سیم از سقف های کاذب، دوپوش، زیرزمین یا زیرنما سیم کشی را از دید مخفی نمود.

تهیه لیست از نیازها جهت نصب دوربین

تهیه لیست از نیازها جهت نصب دوربین

اولین مرحله تهیه لیست از محیط هایی است که قصد نصب دوربین مداربسته در آنجا داریم. با رسم نقشه مکان موردنظر نقاط مهم را مشخص کنیم. سپس مکان هایی که جهت نصب دوربین مداربسته علامت گذاری کردیم چک می کنیم تا بهترین تصاویر با زاویه دید مناسب ثبت کنیم و مانعی از لحاظ نوع دوربین مداربسته با توجه به مکان، جهت ثبت تصاویر نداشته باشیم.

بهترین زاویه جهت نصب دوربین مداربسته کجاست؟

بهترین زاویه جهت نصب دوربین مداربسته کجاست؟

بهترین زاوایه جهت نصب دوربین مداربسته از تاثیر بسزایی در ضبط تصاویر دارد، شما اگر گران ترین دوربین را هم خریداری کنید ولی از قابلیت و کارایی آن به درستی استفاده نکنید، سودی ندارد. پس قراردادن دوربین در جای مناسب خود جهت ضبط تصاویر هنگامی که جرمی اتفاق بیفتد، اهمیت بالایی دارد.

 • قرار دادن دوربین مداربسته بالای درب ورودی ساختمان در ارتفاع 3 متری
 • قرار دادن دوربین بالای ورودی انباری
 • قراردادن دوربین بالای پنجره طبقه اول
 • قرار دادن دوربین دربالای ورودی پارکینگ

نصب دوربین مداربسته

4 عامل باعث می شوند مکان نصب دوربین ها متفاوت باشند:

1- زاویه دید لنز دوربین: هر دوربین مداربسته داری لنز با مشخصات متفاوتی در جهت گرفتن تصاویر دارد. دوربین ها دارای زاویه بسته تر یا بازتری نسبت به مکان دارند. دوربین ها با زاویه دید بازتر جهت کاربردهای نظارتی مناسب تر است.

بهترین محیط جهت نصب دوربین با لنز باز برای مکان هایی مانند: راهرو باریک یا اتاق آسانسور می باشد.

لنز بسته یا تله یا زوم برای مکان های بزرگ که امنیتی می باشد و فاصه کانونی دوربین فاصله های دورتر را تصویر برداری می کند بهتر است.

2- نور:

جهت ضبط تصاویر در دوربین های مداربسته شباهت زیادی به دوربین های عکاسی می باشد. مثلا هنگامی که می خواهید عکس برداری کنید شما نمی توانید روبروی نور آفتاب مستقیم به لنز دوربین می تابد عکس بردارید، زیرا تصویر سیاه می شود اصلاحا عکس ضدنور می شود. بهتراست پشت به نور عکاسی یا فیلمیرداری کنید.

3- غیر قابل دسترس بودن جهت تخریب :

دوربین را در مکانی نصب کنید که سیم کشی و منبع تغذیه و خود دوربین امکان دستکاری به راحتی فراهم نباشد، دوربین محافظ داشته باشد، تا به راحتی امکان تخریب دوربین مداربسته میسر نباشد.

4- قراردادن محل مناسب :

دوربین مداربسته را سعی کنید در مکانی نصب کنید که قابل رویت باشد تا توجه افراد جلب شود. زیرا اثبات شده که اکثر سارقین محل هایی را انتخاب می کنند که سطح امنیتی پایین دارد. دلیل اصلی این که از برچسب این محل مجهز به دوربین مداربسته است همین نکته پیشگیری از وقوع جرم است.

توجه : قانون کشوری

قبل از نصب دوربین مداربسته شخصی و مخفی در ساختمان یا مکان مدنظر بررسی شود که مشکل قانونی از لحاظ ضبط تصاویر در آن مکان وجود نداشته باشد.

نصب دوربین مداربسته

چه نقاطی اهمیت بیشتری جهت نصب دوربین مداربسته نیاز دارد؟

 • درب جلویی و پشتی
 • پنجره‌های رو به خیابان
 • مکان های باز داخل خانه مانند: آشپزخانه
 • کوچه یا خیابانی که خانه در آن واقع است
 • ایوان
 • راه ‌پله‌ها
 • پارکینگ خودرو

تجهیزات اصلی جهت نصب دوربین مداربسته

 • دوربین مداربسته
 • دستگاه DVR
 • هارد دیسک جهت ذخیره تصاویر
 • منبع تغذیه 12 ولت
 • کابل مخصوص دوربین مداربسته
 • استفاده از فیش BNC

 

تجهیزات مورد نیاز بسته به شرایط جهت استفاده :

 • لوله فکسی
 • باکس 15*10
 • داکت

نصب دوربین مداربسته

آموزش نصب دوربین مداربسته

1- دوربین را روی دیوار مکان مورد نظر نصب کنید: روی دیوار مکان مورد نظر، محل پیچ های دوربین مداربسته را علامت گذاری کنید، نقاط علامت گذاری را با یک دستگاه دریل سوراخ کنید. دوربین را به دیوار با پیچ محکم کنید. زوایه دوربین را تنظیم نمایید.

2- دوربین مداربسته را به منبع تغذیه برق وصل کنید:

یک سر آداپتور را به دوشاخه پریز برق و یک سر دیگر به پشت دوربین متصل کنید.

3- یک سر کابل را به دوربین و سر دیگر به DVR وصل کنید:

کابل تصویر به وسیله فیش BNC به درگاه ورودی دستگاه DVR دوربین مداربسته وصل می کنیم.

4- نمایشگر را به دستگاه DVR وصل کنید.

برای وصل کردن دستگاه DVR به مانیتوراز خروجی های AV-HDMI-VGA پشت دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. یک سر کابل را به نمایشگر و سر دیگر را به دستگاه DVR وصل می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.